РОЗВИТОК НАУКИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

РОЗВИТОК НАУКИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

01.03.2014 18:03

[Секция 4. Бухгалтерский учет, анализ и аудит]

Автор: Семеренко Я.О., Лісова Т.Є., Ареф’єва Є.В., студентки Національного Університету державної податкової служби України


На сьогоднішній день бухгалтерський облік не визнається самостійною наукою ні в Україні, ні в інших зарубіжних країнах. В зв’язку з цим чимало науковців ставлять гостро питання перейменування бухгалтерської дисципліни в «аккаунтинг», «інформологію» тощо. Обов’язком кожного науковця-дослідника є закріплення за бухгалтерським обліком статусу самостійної науки, а не галузі знань, якою визнається облік на даний момент. Проблема в тому, що наразі ще не створена єдина концепція стосовно підходів до трансформації галузі бухгалтерський облік в самостійну науку. 

Можна виділити три рівні впливу постіндустріальної економіки на облік: ведення, організація та комп’ютеризація. Сучасний світ інформаційних технологій ставить акцент саме на останньому напрямі, який є досить актуальним та повністю не вивченим [1]. Це зв’язано з тим, що впровадження комп’ютерних технологій обробки інформації збільшує продуктивність роботи бухгалтера та робить більш ефективним процес реєстрації, аналізу та використання облікових даних з однієї сторони, а з іншої – проблема постає в тому, що на даний момент не існує єдиної уніфікованої програми, що б враховувала всі особливості ведення обліку в різних країнах.

Щодо становлення науки «Бухгалтерський облік», то М.А. Розовим було запропоновано поняття бухгалтерського обліку, як соціального куматоїда (так як доказано, що всі соціальні явища виявляють властивості куматоїдів (з грецької пер. як «хвиля») . Отже, відповідно до даної «теорії бухгалтерського обліку»,  вченими було розроблено та запропоновано підхід до визначення предмету бухгалтерського обліку як науки – це закономірності розвитку динаміки бухгалтерської науки, принципи, методи і прийоми бухгалтерського обліку [2]. 

За даними вказаних досліджень вирізняють два шляхи розвитку бухгалтерської науки в постіндустріальному суспільстві: динаміка бухгалтерської науки як єдиного цілого та розвиток бухгалтерського обліку як системи взаємопов’язаних наукових теорій [2]. Варто звернути увагу на той факт, що ціль була поставлена на розвиток науки «Бухгалтерського обліку», а не окремих теоретичних напрямків в сфері бухгалтерії.

Наука бухгалтерського обліку в сучасних умовах трансформації економіки країни в ринкову повинна зосередити свою увагу на дослідження з приводу пошуків постійних джерел інформації, оперуванням такими та правильного застосування даних у власних цілях [1]. Бухгалтерський облік повинен постійно розвиватись та бути пристосованим до рівня та умов існування економічної системи держави. 

Отже, аналізуючи вище сказане, можна зробити висновок, що подальший розвиток бухгалтерського обліку неможливий без становлення науки обліку як самостійної, а не галузі знань. Розвиток наукової теорії бухгалтерського обліку в Україні дозволить не лише вдосконалити саму систему ведення обліку та наблизити її до міжнародної, але й виокремить національні особливості господарювання та надасть конкретні поради вдосконалення та переходу на якісно новий рівень економіки нашої держави.




Джерела:

1. Екологічний, інтелектуальний та людський капітал в теорії бухгалтерського обліку [Текст]: моногр. / Т.В. Давидюк, І.В. Замула, С.Ф. Легенчук; під заг. ред. [і з передм.] Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ЖДТУ, 2009. – 480 с. 

2. Розов М.А. Модель соціального куматоїда та сучасна наука / М.А. Розов // матеріали по історії семінару філософії науки. – М.: Наука, 2004. – 124 с. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота