МІЖНАРОДНИЙ РИНОК ПРАЦІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

МІЖНАРОДНИЙ РИНОК ПРАЦІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЙОГО РОЗВИТКУ

14.06.2016 15:37

[Секция 1. Экономика, организация и управление предприятиями, отраслями, комплексами]

Автор: Хайрудінов Микита Сергійович, студент, Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут»



Формування міжнародного ринку праці – є комплексним процесом, обумовленим переміщенням робочої  сили та політикою світової  інтеграції.  На сьогоднішній день, світовий ринок праці розвивається вкрай динамічно, явище міграції стає повсюдним. Так, експерти Світового Банку  стверджують, що за підсумками 2015 року, кількість мігрантів перевищила 250 мільйонів людей. Найбільшу кількість мігрантів прийняли Сполучені Штати Америки з Мексики – 13 мільйонів трудових мігрантів.


Проблематика при організації міжнародного процесу взаємодії з питань міграції має соціальну напрямленість. Різниці в системах законодавств різних країн не дають змоги створити єдину систему регулювання міграційних потоків та дотримуватися законодавчого порядку. На сьогоднішній день міжнародний ринок  праці характеризується високим ступенем сегментованості. Робоча сила диференційована, і головним критерієм стає якість праці, що визначається кваліфікацією та здібностями працівника, його ставленням до праці та рівнем соціально-економічного мислення. Міжнародні працівники стали частиною міжнародних, політичних, економічних та соціальних структур.


У світі утворилося декілька великих центрів тяжіння мігрантів: Північна та Західна  Європа, США, ОАЕ. Зовнішнє економічне та соціальне середовище стають все більш складними, оскільки державні органи вимушені пристосовуватися до міграційної діяльності, задля зниження соціальної напруги, запобігання економічної кризи у майбутньому та забезпечення стабільного зростання внутрішньої економіки.


Міжнародним корпораціям необхідно мати уявлення про існуючі тенденції і бути готовими швидко реагувати на зміни, що відбуваються. Сучасні економіки різних країн світу дуже сильно взаємопов'язані, тому представники бізнесу, уряду і учасники галузевих ринків повинні взаємодіяти між собою найтісніше.

Трудова політика Української держави ще не набула характеру продуманої державної політики, що пов'язано з вирішенням цілого комплексу складних питань, а саме: необхідністю вивчення кон'юнктури світового ринку праці, вивчення світового досвіду в сфері регулювання потоків робочої сили, налагодження відносин з країнами-імпортерами робочої сили. Необхідно активне використання методології маркетингу в управлінні процесами трудової міграції.


З огляду на наслідки світової економічної кризи і подальшого зростання рівня безробіття, різкого збільшення потоків низько кваліфікованих мігрантів з Близького Сходу, на світову економіку покладено соціальний тягар, більший ніж у минулі роки. У даній ситуації нові робочі місця вкрай необхідні, але очікувати глобального розвитку світового ринку робочої сили в цих умовах буде вкрай складно.





Література:


1. Журнал «Кореспондент» [електронний ресурс] http://ua.korrespondent.net/world/3605032-kilkist-mihrantiv-2015-roku-bude-rekordnoui-eksperty/


2. Томілов В.В. – «Маркетинг робочої сили», СПб, 2008р.


3. Валеев, Т. В. От утечки умов – к их циркуляции / Т. В. Валеев // Независимая Газета. – 2010.



_________________________

Науковий керівник: Савченко Сергій Миколайович, кандидат економічних наук, доцент, Національний технічний університет України "Київський Політехнічний Інститут"



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2025

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота