ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ЗАПОРУКА ЙОГО УСПІШНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ЗАПОРУКА ЙОГО УСПІШНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

27.05.2017 15:12

[Секция 1. Экономика, организация и управление предприятиями, отраслями, комплексами]

Автор: Соборайчук Тетяна Юріївна, студентка, Національний авіаційний університет, м. Київ


В сучасних ринкових умовах України найбільша увага приділяється ефективному використанню потенціалу підприємства, що забезпечує як підвищення господарської діяльності підприємства загалом, так і окремих сфер його діяльності. Проблема управління потенціалом підприємства завжди посідала вагоме місце серед актуальних проблем економіки. Питанню дослідження ефективності управління потенціалом підприємства присвя¬тили свої праці такі науковці, як Ареф'єва О.В.,Круш П.В., Пивнев Е.С. та інші.

Термін «потенціал» походить від латинського слова «potential», що означає «приховані можливості» та  визначається як інтегральна оцінка поточних і перспективних (майбутніх) можливостей підприємства перетворювати «вхідні» ресурси за допомогою праці персоналу в певні економічні блага.

Потенціал підприємства об’єднує в собі як просторові, так і тимчасові характеристики, а також зосереджує в собі три рівні зв’зків:

• відображає сукупність властивостей, які були нагромаджені системою (підприємством) в процесі її становлення;

• характеризує рівень практичного застосування наявних можливостей, що забезпечує розподіл на «реалізовані – нереалізовані» можливості;

• є орієнтованим на розвиток у майбутньому.

Аналізуючи підходи до визначення управління потенціалом підприємства     [1; 2], можна визначити останнє як цілеспрямований процес впливу на потенціал, що включає якісну та кількісну оцінку складових його формування, нагромадження та використання з метою досягнення заздалегідь встановлених цілей. 

Пивнев Е.С. визначив ефективність управління як відносну характеристику результативності діяльності конкурентної управляючої системи, що має своє вираження в різних показниках як об'єкта управління, так і управляючої діяльності (суб'єкта управління) [3].

Під ефективністю управління слід розуміти отриманий ефект від управлінського впливу, а під ефективністю управління потенціалом —позитивний ефект від управління формуванням, накопиченням та у використанням потенціалу.

Виділяють наступні напрями дослідження оцінки ефективності управління:

• цільовий (мета є критерієм ефективності), 

• системний (побудований на елементах організації, оцінці її діяльності),

• багатопараметричний (основа оцінки ефективності — задоволеність групових та індивідуальних інтересів).

Отже, можна стверджувати, що основною метою управління потенціалом підприємства, як системи взаємозалежних важелів, що забезпечують спрямований, скоординований і стимулюючий вплив на потенціал у розрізі ресурсних джерел, є забезпеченням раціонального його використання.

Література:

1. Ареф’єва О.В. Управління потенціалом розвитку промислових підприємств / О.В. Ареф'єва, О.В. Корен¬ков. — К.: Грот, 2004. — 200 с.

2. Круш П.В. Методологічні підхо¬ди до розкриття сутності категорії"потенціал підприємства" // П.В.Круш, М.О. Зеленська/ Теорії мікро-макроекономіки: збірник наукових праць. — Київ, 2009. — С. 12—18.

3. Пивнев Е.С. Теорияуправления: учебноепособие / Е.С. Пивнев. —Томск: Томск. Межв. Центр дистанц. Образов, 2005. — 246 с.

__________________

Науковий керівник: Суворова І.М., кандидат економічних наук, доцент, Національний авіаційний університет, м. Київ

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота