УКРАЇНА ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

УКРАЇНА ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ

28.06.2020 09:43

[Секция 2. Конституционное право. Конституционное процессуальное право. Международное право]

Автор: Ковальчук Ірина Миколаївна, аспірантка факультету права та адміністрації, Ягеллонський університет, Польща


Східне партнерство обіймає з однієї сторони Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну, а також Європейський Союз (надалі – ЄС) – з іншої. Партнерство було створене з метою підтримки та сприяння політичних, соціальних та економічних реформ в цих 6 державах.

Саме завдяки Східному партнерству 11 червня 2017 року між Україною та державами-членами ЄС почав діяти безвізовий рух, який надав можливість громадянам України, у котрих є біометричні паспорти, перебувати на території держав-членів ЄС протягом 90 днів без наявності візи тієї чи іншої держави.

Чи не найвагомішим досягненням співпраці ЄС та України в рамах Східного партнерства є підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке відбулося у два етапи. 21 березня 2014 р. під час позачергового самміту Україна – ЄС було підписано політичну частину Угоди. 16 вересня 2014 р. Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. При цьому, повністю Угода набула чинності 1 вересня 2017 року. Угода про асоціацію створила нові економічні можливості в сфері економічної співпраці ЄС та України. Завдяки цьому ЄС зміцнив свою позицію найважливішого торгового партнера України. За перші вісім місяців 2017 року експорт з України в ЄС та український імпорт з ЄС збільшився приблизно на 27% порівняно з аналогічним періодом минулого року [2].

Окрім політичної підтримки, ЄС зобов’язався надати для України також фінансову підтримку у розмірі 12,8 млрд. євро для впровадження низки реформ в Україні, в тому числі в сфері боротьба з корупцією, судової реформи, реформи конституційної та виборчої систем, покращення бізнес-клімату та енергоефективністі, а також реформи державного управління. 

Восени 2014 року Комісія створила для України спеціальну робочу групу підтримки у складі експертів з різних установ та інституцій ЄС, яка мала забезпечити координацію та сприяння впровадження вище описаних реформ в життя.

Більше того, від початку своєї каденції, яка розпочалася в липні 2014 року, Європейський парламент прийняв 19 резолюцій у справі України. Наприклад, 25 жовтня 2018 року прийнято резолюцію щодо ситуації на Азовському морі [1]. 

Таким чином, саме завдяки та у рамах Східного партнерства відносини між Україною та ЄС набули нового яскравого розвитку, що чітко простежується у впровадженні реформ  в різних сферах життя: економіці, праві, політиці та низці інших.

Література:

1. Fiszer J. M. (red.) (2012), Europejska polityka sąsiedztwa Unii Europejskiej: geneza, doświadczenia, perspektywy, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa

2. Mizerska-Wrotkowska M., Geneza i instytucjonalizacja Partnerstwa Wschodniego, Elipsa, Warszawa 2011



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2025

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота