СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

09.11.2020 17:42

[Секция 4. Бухгалтерский учет, анализ и аудит]

Автор: Єремян Олена Михайлівна, доцент кафедри обліку, аудиту і оподаткування, Херсонський національний технічний університет, м. Херсон, Україна; Гладишева Ганна Ігорівна, здобувач вищої освіти за спеціальністю 071-Облік і оподаткування, Херсонський національний технічний університет, м. Херсон, Україна


Діяльність підприємств готельно-ресторанного бізнесу в сучасних умовах господарювання вимагає постійного вдосконалення обліково-аналітичного забезпечення системи управління про отримані доходи та понесені витрати, що є важливою складовою прийняття управлінських рішень, які позитивно впливають на результати діяльності.

Для дослідження можливості застосування підприємствами ресторанного господарства сучасних систем управління витратами слід розглянути особливості калькулювання собівартості страв та товарів й різні підходи науковців до даного питання.

Калькулювання собівартості продукції у сфері ресторанного господарства – це визначення загальної вартості виробництва одиниці продукції (страви), тобто встановлення вартості одиниці продукції з точки зору витрачених інгредієнтів на її приготування у відповідності до закупівельних цін.

Калькулювання собівартості продукції залежить від вибору підходу до обліку. На сьогоднішній день існує два підходи до калькулювання собівартості продукції на підприємствах ресторанного господарства: виробничий та торговельний. Застосування торговельного підходу передбачає ведення бухгалтерського обліку за тими принципами, що використовуються на підприємствах сфери торгівлі та базується на положеннях Методрекомендацій № 157 [2]. 




Згідно з виробничим методом калькулювання собівартості готової продукції проводиться так, як на промислових підприємствах, та базується на використанні стандартних методів і прийомів бухгалтерського обліку, а саме: ведення обліку запасів відповідно до П(С)БО 9 і витрат відповідно до П(С)БО 16 [1]. Основні принципи обліку за торговельним та виробничим методами наведено на рис. 1. Слід зазначити, що на сьогоднішній день нормативними документами не описано однозначного порядку відображення в обліку витрат на виробництво продукції підприємств ресторанного господарства. Однак жоден із підходів не суперечить чинному законодавству.

Таким чином, облік діяльності підприємств ресторанного господарства характеризується певною специфікою, об’єднуючи виробничу та торговельну діяльність одночасно, що дає змогу застосовувати в обліку симбіоз методологій виробництва та торгівлі. 

Література:

1. «Витрати»: Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16, затверджене наказом Мінфіну від 31 березня 1999 року №87// Податки та бухгалтерський облік. – 2005.- № 8 (128). - С. 65-70.

2. Методичні рекомендації про впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування та побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 17.06.2003 р. № 157.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2025

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота