РЕЄСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ В ОРГАНАХ КАЗНАЧЕЙСТВА - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

РЕЄСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ В ОРГАНАХ КАЗНАЧЕЙСТВА

25.11.2020 20:44

[Секция 4. Бухгалтерский учет, анализ и аудит]

Автор: Пінчук Тетяна Анатоліївна, кандидат економічних наук, доцент, Херсонський національний технічний університет; Янчукова Альона Сергіївна, магістр, Херсонський національний технічний університет


Для здійснення своєї діяльності бюджетна установа (розпорядник бюджетних коштів) або установа, яка отримує кошти з бюджету (одержувач бюджетних коштів), бере на себе зобов'язання перед різними організаціями, постачальниками та підрядниками про оплату за надані товари, виконані роботи або послуги.

Після отримання товарів, робіт та послуг установа на підставі укладеного договору здійснює платежі відповідно до взятих бюджетних зобов'язань, якщо інше не встановлено законодавством.

Для контролю за використанням бюджетних коштів на органи Казначейства покладені функції реєстрації та обліку зобов'язань, що бере на себе установа в процесі свої діяльності.

Поняття термінів бюджетне зобов'язання, бюджетне фінансове зобов'язання, зобов'язання, фінансове зобов'язання наведено у БКУ та Порядку № 309.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), з урахуванням планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів відповідно до статті 48 БКУ.

За спеціальним фондом бюджету розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні фінансові зобов'язання виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (відкритих асигнувань (виділених коштів), залишків коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників бюджетних коштів (в частині власних надходжень) та бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів) з урахуванням планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів.

Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (далі - Реєстр) на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання (п.2.2 Порядку № 309).

Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов’язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов’язанням, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов’язань на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання (п.2.4 Порядку № 309).

Література:

1. Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

2. Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Мінфіну України від 02.03.2012 р. № 309.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота