ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДАТКОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДАТКОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

01.04.2021 22:15

[Секция 7. Налоговая система. Бюджетная система]

Автор: Арламовська Олена Миколаївна, магістрант кафедри аудиту, обліку та оподаткування, Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький


Однією з необхідних передумов для здійснення ефективного податкового менеджменту є належним чином сформована обліково-аналітична система, вміле використання інформаційних ресурсів якої із застосуванням прийомів та способів економічного аналізу, методів податкового планування та аудиту сприяє оптимізації рівня податкового навантаження.

Невід’ємними складовими обліково-аналітичного забезпечення підприємства, як стверджує С.О. Кучеркова, є «база облікових даних, планових даних, норм і нормативів, даних звітності, довідково-інформаційний фонд та система аналітичних показників» [2, с. 185]. Водночас, на нашу думку, виникає потреба у конкретизації складових обліково-аналітичного забезпечення з урахуванням сфери його використання. 

Зокрема, при розробці системи обліково-аналітичного забезпечення податкового планування необхідно враховувати особливості оподаткування суб’єктів господарювання різних організаційно-правових форм та видів діяльності, специфіку створення інформаційного ресурсу за результатами обліку господарських операцій та економічного аналізу у сфері оподаткування, яка здійснює вплив на формування окремих об’єктів оподаткування та показників, відображених у податковій звітності, а також індикаторів податкового навантаження.

З урахуванням зазначених вище підходів, пропонуємо виокремлювати підсистеми, об’єкти та завдання обліково-аналітичного забезпечення податкового планування на підприємстві (рис. 1).




Основою облікового забезпечення є інформація, представлена у первинних документах, регістрах аналітичного та синтетичного обліку, формах звітності. Всебічне вивчення та опрацювання інформації з метою вибору оптимальних рішень здійснюється у процесі аналізу. Водночас, важливою є перевірка наявної інформації на предмет її повноти та достовірності. 

Сучасне інформаційне забезпечення податкового планування, як стверджують Г.І. Кузьменко та А.М. Лисенко, є «взаємопов’язаною сукупністю інформаційних даних, обладнання, програмних засобів, персоналу, стандартів, процедур, призначених для збирання, опрацювання, зберігання, надання інформації відповідно до вимог, що виникають внаслідок діяльності підприємства» [1, с. 303].

Належним чином розроблене обліково-аналітичне забезпечення сприяє оптимізації обсягу податкових зобов’язань, усуненню недоліків та максимальному урахуванню варіативних складових на етапах здійснення податкового планування та розрахунку індикаторів податкового навантаження.

Список використаних джерел:

1. Кузьменко Г.І., Лисенко А.М. Принципи формування системи інформації про податковий потенціал підприємства та оцінка її ефективності. Теоретичні та прикладні питання економіки : збірник наукових праць. – Київ: КНУ ім. Т.Г. Шевченка, ВПЦ «Київський університет». 2015. Вип. 1(30). С. 301-313.

2. Кучеркова С.О. Обліково-аналітичне забезпечення визначення фінансових результатів і оподаткування прибутку. Науково-методологічні засади обліково-аналітичного та фінансово-інвестиційного забезпечення сталого розвитку суб’єктів господарювання : Колективна монографія, присвячена 25-річчю кафедри обліку і оподаткування / за заг. ред. д.е.н., доц. Сокола О.Г. – Мелітополь: ТОВ «Колор Принт», 2020. С. 184-192.

________________ 

Науковий керівник: Лисенко Алла Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування, Центральноукраїнський національний технічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2025

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота