ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОСЛИННИЦТВІ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОСЛИННИЦТВІ

28.05.2024 16:18

[1. Экономические науки]

Автор: Федуняк Ігор Осипович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки і менеджменту, ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», м. Бережани, Тернопільська обл.


Рослинництво України характеризується структурною незбалансованістю, сучасні господарства на шляху розвитку й ефективного функціонування потребують фінансової, економічної і технологічної збалансованості з переробними підприємствами та обслуговуючими організаціями, що здійснюють матеріально-технічне забезпечення. 

Ринок продукції рослинництва є майже основним складником економіки будь-якої країни, що визначає продовольчу безпеку громади, а також опосередковує фінансово-економічне становище аграрних товаровиробників [1, c.117].

В сучасних умовах господарювання необхідна комплексна оцінка ефективності інноваційної діяльності, яка передбачає проведення аналізу науково-інформаційного та технічного рівня підприємства, а також економічної ефективності інновацій.

Спеціалізація і концентрація сільськогосподарського виробництва сприяють впровадженню інтенсивних технологій вирощування культур, здійсненню заходів щодо захисту ґрунтів, різних видів меліорації, прогресивних систем ведення землеробства і тваринництва. 

Здійснення інноваційного процесу в рослинництві має свої особливості:

- різноманітність сільськогосподарських культур, а відповідно і значні відмінності в технологіях виробництва;

- значний вплив погодно-кліматичних чинників та фізико-хімічних властивостей ґрунту на результати виробництва;

- сезонність виробництва;

- тривалі терміни розробки та апробації інновацій;

- вплив людини на землю як предмет праці зумовлює його якісні параметри як засобу праці;

- необхідність дотримання черговості та термінів проведення технологічних операцій при виробництві культур;

- одержання товарної та нетоварної частини врожаю.

На сьогодні перспективними напрямами інноваційного розвитку рослинництва є біологізація землеробства, використання сучасних комбінованих агрегатів, геоінформаційних систем, що забезпечують підвищення врожайності та якості культур і дозволяють мінімізувати витрати.

Прикладом успішних інновацій у рослинництві є використання стимуляторів росту. Вони дозволяють значно зменшити норми внесення пестицидів, оскільки, посилюючи імунітет рослин, вони розкривають їх потенціал, сприяють реалізації закладених в організмі можливостей, у т.ч. необхідних імунних реакцій і життєвої енергії в цілому [22, с 24–26].

Впровадження інноваційних процесів має враховувати особливості тієї галузі, де вони реалізовуватимуться. Запропонована класифікація інновацій за змістом діяльності у галузі рослинництва забезпечує комплексний підхід до підвищення ефективності виробництва сільськогосподарських культур. Обґрунтування вибору джерел фінансування інновацій має враховувати термін окупності, норму дохідності нововведень та вартість залучення фінансових ресурсів.

Література:

1. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств. Київ, 2002. 624 с.

2. Інноваційна діяльність. За ред. Гладича Б.П. Тернопіль, 2012.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота