ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІТИКА: У ГОНИТВІ ЗА ЗНАННЯМИ – ЧАС ІЗ CHATGPT ЯК МЕТРИКА ПРОГРЕСУ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІТИКА: У ГОНИТВІ ЗА ЗНАННЯМИ – ЧАС ІЗ CHATGPT ЯК МЕТРИКА ПРОГРЕСУ

20.11.2024 14:01

[1. Экономические науки]

Автор: Богачова Ася Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент Київський національний лінгвістичний університет; Довбуш Ірина Русланівна, студентка, Київський національний лінгвістичний університет; Квасневська Аліна Миколаївна, студентка, Київський національний лінгвістичний університет


ORCID: 0009-0004-8487-887X  Богачова А. В.

З моменту запуску ChatGPT у листопаді 2022 року до січня 2024 року середня тривалість відвідувань веб-домену chat.openai.com значно зросла. За даними останнього аналізованого періоду, користувачі з різних країн світу проводили на платформі в середньому 815 секунд, що відповідає 13 хвилинам і 34 секундам. Максимальний показник тривалості сесій було зафіксовано у жовтні 2023 року, коли середній час перебування на сайті становив 873 секунди, що становить 14 хвилинам та 55 секундам [1].

Дослідження «Вплив ChatGPT на успішність студентів у вищих навчальних закладах», що було проведено в Будапешті, в якому взяли участь 304 студенти, показало, що, хоча ChatGPT не покращив успішність з усіх дисциплін, він підвищив ефективність у конкретних галузях, таких як бізнес-інформатика. Студенти в цій галузі повідомили, що при використанні ChatGPT вони виконували тести швидше, що свідчить про те, що час, витрачений на роботу з інструментом, може корелювати з кращими результатами за певних умов [2].

Для проведення власного статистичного дослідження було організовано опитування серед 83 респондентів віком від 12 до 25 років за допомогою анкетування в Google Forms. Метою дослідження є аналіз популяризації платформи ChatGPT серед студентів та школярів та спроба виявити взаємозв’язок між однією сесією з ChatGPT та академічною успішністю.

В процесі анкетування були поставлені наступні питання: 

• скільки часу ви витрачаєте на одну сесію із ChatGPT?;

• який ваш середній бал?;

• як ви оцінюєте загальний вплив ChatGPT на Вашу академічну успішність?




Рис.1 Інфографіка цілей використання ChatGPT українськими студентами та школярами за результатами вибіркового спостереження.

Середній час на одну сесію з ChatGPT за результатами вибіркового спостереження складає 21,6 хвилин. З ймовірністю 99% можна стверджувати, що у генеральній сукупності одна сесія з CHATGPT варіюється від 14 до 30 хвилин. Найчастіше (модальне значення) респонденти витрачають на 1 сесію із ChatGPT 11,6 хвилин. Половина респондентів витрачають менше 14,6 хвилин, а інша половина більше 14,6 хвилин (медіанне значення).

Таблиця 1.

Аналітичне групування дослідження взаємозв’язку між часом на одну сесію із ChatGPT та середнім балом респондентів (по 12-ти бальній шкалі оцінювання)




Висновок: незважаючи на те, що більшість респондентів витрачають на сесію з ChatGPT близько 21,6 хвилин, відсутність прямого взаємозв’язку між часом взаємодії та середнім балом свідчить про те, що якість виконання завдань залежить більше від ефективності використання, ніж від тривалості. Таким чином, ChatGPT є корисним, але не визначальним фактором у досягненні академічних результатів.

ЛІТЕРАТУРА :­

1. Statista.com. Time spent per user worldwide per session on ChatGPT from November 2022 to January 2024  – URL: https://www.statista.com/statistics/1463653/chatgpt-chat-openai-com-time-spent-per-visit/

2. The impact of ChatGPT on student performance in higher education – URL:     https://ceur-ws.org/Vol-3737/paper28.pdf



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2025

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота