ДЕЯКІ ПИТАННЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ

21.03.2017 12:22

[Секція 7. Господарське право. Господарське процесуальне право. Фінансове право. Банківське право]

Автор: Туз Юлія Олександрівна, викладач кафедри права Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна»; Поворознюк Ігор Валерійович, студент групи ПРм-2.1 ОКР «Магістр» Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна»


1. Історія світового розвитку свідчить, що в умовах ускладнення господарсько-економічних відносин, науково-технічної революції, глобальних соціальних проблем неможливим стає функціонування у чистому вигляді ні ринкового механізму, ні суцільно одержавленої економічної системи. Суб’єкти господарювання – юридичні особи, як правовий інститут, відіграють значну роль в системі цивільного та господарського обороту.

Тому, актуальним є обґрунтування пропозицій щодо вдосконалення правового статусу підприємства як суб’єкта господарювання на основі комплексного аналізу господарського законодавства, практики його застосування та відповідних теоретичних засад.

2. Характерною особливістю господарських товариств є те, що вони об’єднують не самих засновників або учасників, а лише певну частку їхнього майна (в обмін на корпоративні права) та участь з метою отримання прибутку. Учасники і засновники зберігаються як окремі самостійні юридичні особи з відокремленим майном. Втім, у них виникає обов’язок координувати свою господарську діяльність у межах створеного господарського товариства. На практиці досить часто плутають або не можуть чітко розрізнити такі поняття, як «засновник» і «учасник» господарського товариства.

3. Господарські товариства являють собою організоване в єдине ціле об’єднання декількох осіб для ведення господарської діяльності, виготовлення продукції (товарів), виконання робіт, надання послуг, із метою отримання прибутку, тобто належать до господарських організацій корпоративного типу.

4. Світова практика свідчить про існування багатьох видів господарських товариств, які знайшли місце і в Україні. Найбільшого поширення набули акціонерні товариства і товариства з обмеженою відповідальністю. Менш поширеними в Україні є товариства з додатковою відповідальністю, виникнення яких передусім викликане формуванням довірчих товариств, мало в Україні товариств з повною відповідальністю та командних.

5. На сьогодні господарські товариства є найбільш популярною формою організації підприємницької діяльності як за кордоном, так і в Україні. Але, нажаль в Україні розвиток господарських товариств гальмується в основному через невідповідність нормативно-правової бази, до умов розвитку ринкової економіки і господарських товариств.

6. Законодавство України про господарські товариства останнім часом суттєво еволюціонувало та зазнало позитивних змін. Оскільки багато питань, врегульованих спеціальним законом, знайшли регулювання також і в нових кодексах, це призвело до конфлікту відповідних норм та виникнення питань щодо порядку їх застосування. Одночасне набуття чинності Цивільним і Господарським кодексами призвело не тільки до конфлікту норм із нормами інших законів, а й навіть до конфлікту між самими кодексами, позаяк їх норми досить суперечливі і по-різному регулюють однакові питання.

7. Попри зміни, які відбулись у законодавстві протягом останнього часу, все ж таки залишається велика кількість неврегульваних, конфліктних питань. необхідне подальше реформування нормативно-правової бази України у сфері господарських товариств, а також підтримка уряду у сфері інвестування та нормування податкових ставок. Оскільки, розвиток господарських товариств свідчить про розвиток ринкової економіки в Україні, що може означати приближення нашої країни до входу в Європейську спільноту.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота