ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

28.06.2017 19:26

[Секція 2. Менеджмент]

Автор: Назарчук Надія Валеріївна, студентка факультету менеджменту та маркетингу, Національний технічний університет України «КПІ ім. І. Сікорського», м. Київ, Україна


В епоху глобальної інформатизації ресурсом першої необхідності стала інформація. Вона являє собою особливий і найбільш важливий елемент організації системи управління, що є сукупністю виражених кількісно даних про фактичний і бажаний стан систем і підсистем підприємства, зовнішні умови його функціонування з обґрунтуванням різних типів управлінських рішень [1].

Підприємницька діяльність потребує від керівників прийняття рішень на всіх етапах організації та ведення бізнесу. На кожному етапі однією з основних являється інформаційна складова, яка забезпечує керівників та управлінців знаннями про поточні тенденції розвитку ринку. 

Дані, необхідні для прийняття рішень, стають стратегічним ресурсом, під яким розуміється сукупність економічної інформації й організаційних, нормативних, правових, технічних і програмних засобів, що забезпечують можливість збору, передачі, накопичення, зберігання та актуалізації інформації, а також реалізована можливість надання її користувачам відповідно до конкретних запитів в зручній для них формі в задані терміни і за обумовленою ціною [2].

Інтенсивна інформатизація суспільства, безсумнівно, відкриває для бізнесу нові можливості, в той же час, обумовлюючи необхідність раціональної організації інформаційного забезпечення як основи для успішного розвитку малого і середнього бізнесу і підвищення його ефективності [1].

Адміністрація підприємства здійснює інформаційне забезпечення власної діяльності на основі певної стратегії чи тактики. Стратегія інформаційного забезпечення підприємництва передбачає довгостроковий підхід до досягнення мети. Вона повинна включати насамперед систему превентивних заходів щодо захисту конфіденційної інформації, що реалізується через регулярну, безперервну роботу структурних підрозділів організації з перевірки контрагентів, аналізу передбачуваних угод, експертизи документів, виконання правил роботи з документацією і т.п. Тактика інформаційного забезпечення підприємництва включає застосування певних процедур і виконання конкретних дій з метою протидії загрозам [2].

Інформаційне забезпечення підприємництва сьогодні зазнає кардинальних змін, здійснюючи перехід від примітивного і явно недостатнього для малого бізнесу "інформаційного обслуговування" до рівня сучасного підприємця, який є частиною глобального інформаційного співтовариства [1].

Аналіз та оцінка інформації про зовнішнє та внутрішнє середовище підприємства являються основою не тільки для прийняття окремих управлянських рішень, але і для управління всією виробничо-господарською діяльністю підприємства, а темпи та ефективність його розвитку залежать перед усім від можливостей підприємства переробляти всі зростаючі об’єми інформаційних потоків. Приріст об’єму інформації перетворив її в один з найважливіших факторів, які впливають на всі сфери економічного розвитку.

Література

1. Оrganizational model of the information support of entrepreneurial activities [Електронний ресурс] // Biblio-Globus – Режим доступу до ресурсу: https://bgscience.ru/com/lib/4671/.

2. Корнєєв Ю. Г. Інформаційне забезпечення розвитку підприємницької діяльності / Ю. Г. Корнєєв. // Вісник НАН України. – №5. – С. 24–31.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота