ПРИНЦИПИ ПРАВА ЄС, ЯК ОСНОВА ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЕКОЛОГІЧНИХ НОРМ В ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ПРИНЦИПИ ПРАВА ЄС, ЯК ОСНОВА ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЕКОЛОГІЧНИХ НОРМ В ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ

27.10.2020 09:04

[Секція 6. Екологічне право. Земельне право. Аграрне право]

Автор: Савченко Антонiна Михайлiвна, старший викладач кафедри охорони праці і навколишнього середовища, Київський національний університет будівництва та архітектури


«Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони» запустила процес імплементації екологічних норм, основою для якої стали принципи права ЄС:

Принцип пропорційності – за яким заходи ЄС за змістом та формою не виходять за межі того, що є необхідним для досягнення цілей установчих договорів. Дії чи акти ЄС повинні бути пропорційні цілям, на досягнення яких спрямовані. ЄС здійснює свою юрисдикцію тільки в межах тих повноважень, які надані йому державами-членами, відповідно до установчих договорів і для реалізації цілей, визначених договорами [1]. 

Принцип субсидіарності застосовується у тих сферах, де ЄС не має виключної компетенції, і визначає розподіл повноважень між державами-членами та ЄС. Згідно з цим принципом держави-члени залишаються відповідальними за питання, які вони можуть ефективніше вирішити самостійно, ніж на рівні ЄС. І, навпаки, якщо питання може бути вирішене ефективніше на рівні ЄС, то ним повинен займатись ЄС, а не держави-члени. Цей принцип не стосується сфер, де ЄС має виключну компетенцію. 

Принцип інтеграції екологічних питань у політику та дії ЄС закріплений в установчих договорах і забезпечує, щоб при виробленні та впровадженні політики ЄС у сферах сільського господарства, політики розвитку, підприємництва, енергетики, внутрішнього ринку, рибальства, досліджень, структурних фондів, транспорту, економічних та фінансових відносин, торговельних та зовнішніх відносин та ін. екологічні питання бралися до уваги. Цей принцип є важливим для досягнення цілей сталого розвитку. 

Принцип «Забруднювач платить» - це принцип екологічного права ЄС, за яким фізичні та юридичні особи, які є забруднювачами довкілля, повинні нести відповідальність фінансового характеру для уникнення чи зменшення забруднення. 

Принцип перестороги використовується тоді, коли потенційно небезпечний вплив явища, продукту чи процесу був встановлений науковою й об’єктивною оцінкою, але ця оцінка не дозволяє визначити ризик із достатньою точністю. Його застосовують у випадку наявності трьох основних передумов: визначення потенційно негативного впливу, оцінки доступних наукових даних і ступеня наукової невизначеності [2].

Література:

1. Европейский Союз: основополагающие акты в редакции Лиссабонского договора с комментариями / [под ред. С.Ю. Кашкина]. -М.: Инфра-М, 2010. – 173с.

2. Довідник з екополітики – [Електронний ресурс]  // Режим доступу: https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/library/environment_energy/environmental-policy-manual.html



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота