СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

22.12.2021 19:37

[Секція 1. Економіка, організація і управління підприємствами, галузями, комплексами]

Автор: Коломієць Ірина Сергіївна, студентка ІІ курсу Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу


На сучасному етапі стимулювання економічного зростання, підтримка його темпів на стабільному та оптимальному рівні є однією з найважливіших довгострокових цілей економічної політики будь-якої держави. Дослідження основних тенденцій та закономірностей розвитку країни дає можливість оцінити реальний стан національної економіки, розробити ефективну державну економічну політику та забезпечити умови для якісного зростання економіки як країни в цілому, так і окремих її структурних одиниць. 

В умовах надзвичайно неспокійної ситуації, в якій Україні зараз доводиться найважче, можна визначити обов’язкові умови та темпи для процвітання, адже темп має велике значення для всього процесу модернізації та реструктуризації. Розвиток бізнесу та створення нових робочих місць неможливі без стабільності економічного середовища. Створення такого середовища потребує ефективної співпраці та участі всіх зацікавлених сторін у країні. Проте, в Україні наразі відсутній реальний діалог, а закордонні партнери (наприклад, МВФ або ЄС) не можуть подати хороший приклад, обмежуючи свій контакт з соціальними партнерами та приділяючи основну увагу українському уряду. Україна, безумовно, спроможна стати рушійною силою в глобальній економіці. Тому країна повинна сприяти глобальній присутності своїх найбільших підприємств шляхом відкриття своєї економіки для міжнародної конкуренції [1]. 

Зауважимо, що Україна може стати основним центром виробництва для Європи в цілому і отримати вигоду, щоб рости на світовому ринку як сильний гравець не тільки у виробництві зерна. Існує величезний потенціал у багатьох галузях: створення довгих ланцюгів переробки з високою доданою вартістю в сільському господарстві і харчовій промисловості; розвиток текстильної та хімічної промисловості; модернізація традиційних галузей важкої промисловості; подальший розвиток IT індустрії та галузі програмного забезпечення; впровадження інновацій в енергетичному секторі з величезним невикористаним потенціалом поновлюваних джерел енергії, у тому числі виробництво енергетичного обладнання.

Уряд схвалив Стратегію інноваційного розвитку України на період до 2030 року. Очікується, що результатом реалізації документа стане, зокрема, збільшення кількості фізичних осіб та суб’єктів господарювання, що займаються винахідництвом, прикладними дослідженнями та науково-технічними розробками; збільшення кількості суб’єктів господарювання, що надають послуги із комерціалізації технологічних рішень; збільшення надходжень від продажу та використання (насамперед, експорту) об’єктів інтелектуальної власності, наукоємної продукції; зростання частки підприємств, що займаються інноваціями, зокрема, малих.

Перехід до нової структури національної економіки відбуватиметься двома шляхами: через модернізацію традиційних секторів та інфраструктури; через активний перехід і домінування високотехнологічних та наукоємних видів економічної діяльності. Головний акцент таких перетворень відбувається шляхом активної інноваційної державної політики через створення національної мережі інноваційних полюсів зростання: технопарків, бізнес-інкубаторів, стартап-центрів, смартспеціалізації. На нашу думку, для України головним пріоритетом модернізаційних перетворень економіки має стати цілеспрямований перехід до інноваційної моделі економіки, що потребує дослідження та використання зарубіжного досвіду.

Література:

1. УКРАЇНА 2030: Доктрина збалансованого розвитку. Видання друге. — Львів: Кальварія, 2017. — 164 с.http://econom.chnu.edu.ua/wp-ontent/uploads/2018/03/E-Book-Doctrine-2030.pdf

________________ 

Науковий керівник: Корнієнко Антоніна Петрівна, викладач-методист економічних дисциплін вищої категорії Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота