ВПЛИВ УМОВ СЕРЕДОВИЩА НА ОБРАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯМИ ПРОЄКТАМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ВПЛИВ УМОВ СЕРЕДОВИЩА НА ОБРАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯМИ ПРОЄКТАМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ

22.02.2023 21:40

[1. Економічні науки]

Автор: Бардась Артем Володимирович, доктор економічних наук, професор, НТУ «Дніпровська політехніка»; Руденко Денис Олександрович, аспірант, НТУ «Дніпровська політехніка»


ORCID: 0000-0002-8309-3796 Artem Bardas
ORCID: 0000-0002-5500-4688 Denys Rudenko 
Розгляд підходів до виконання проєктних завдань у високотехнологічних організаціях базується на усвідомленні їх інструментального характеру - це засоби, які використовуються для створення та розвитку продукту, послуги чи обумовленого результату протягом життєвого циклу проєкту. У світі снують різні підходи до розвитку проєктів , і різні галузі можуть використовувати різні терміни для позначення підходів до розвитку. Три широко використовувані підходи: прогнозний (предиктивний), гібридний та адаптивний. Як показано на Рис. 1, ці підходи часто розглядаються як спектральні, від прогнозного підходу на одному кінці спектру до адаптивного - на іншому.





Рисунок 1 – Підходи до розробки продукту [1]

В умовах, коли вимоги піддаються високому рівню невизначеності та нестабільності, зокрема можуть змінюватися протягом періоду реалізації проєкту, актуальними стають адаптивні підходи. Відповідно, на початку проєкту встановлюється чітке бачення, а початкові відомі вимоги уточнюються, деталізуються, змінюються або замінюються відповідно до відгуків користувачів, середовища або несподіваних подій. Адаптивна методологія управління проєктами використовує ітераційний та інкрементний підходи, хоча специфіка адаптивного управління проявляється у тому, що ітерації стають коротшими, а продукт розвивається на основі відгуків зацікавлених сторін. При роботі з використанням адаптивних підходів команда проєкту, що задіяна в плануванні кожної ітерації, визначає досяжний обсяг робіт, виходячи з пріоритетного відставання, а також демонструє досягнення в кінці кожної ітерації (при цьому, тривалість ітерацій становить від 1 до 2 тижнів).
Ще одним популярним в останній час підходом став гібридний, який поєднує окремі елементи з прогнозного підходу, а деякі - з адаптивного. Застосування даного підходу є доцільним в умовах невизначеності або ризику навколо вимог, коли результати проєкту можуть бути модульовані, або коли є результати, які можуть бути розроблені різними командами проєкту.
До змінних внутрішнього середовища, що чинять вплив на реалізацію проєкту, належать такі як структура, культура організації, організаційні можливості, а також розмір та розташування проєктної групи.

Література:
1. A Guide to the Project Management Body of Knowledge/ 7th Edition And The Standard for Project Management.  (2021) Project Management Institute. 
2. Бардась А.В., Бойченко М.В., Богач К.С., Дудник А.В. ПРОЄКТНЕ УПРАВЛІННЯ КОМПАНІЯМИ «ЄДИНОРОГАМИ» В УМОВАХ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота