ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ

24.05.2024 14:01

[10. Політичні науки]

Автор: Ткачук Анастасія Олександрівна, студентка 3-го курсу Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова


Політичні партії у всіх демократичних системах є одним із найважливіших суб’єктів політичного процесу. Перш за все, варто зазначити, що поняття «партія» у політичному значенні – це група людей, об’єднана загальними ідеями та інтересами. Вони створюються свідомо представниками найбільш політично активної частини суспільства. 

Політичні партії в Україні відіграють важливу роль у політичному процесі країни. Через політичні партії окремі особи та соціальні групи мають можливість впливати на здійснення державної політики, на суспільство загалом відповідно до своїх інтересів, перетворюючись на важливі суб’єкти політичного процесу. Політичні партії ініціюють прийняття політичних рішень і є посередником між державою і суспільством.

У правовій цивілізованій державі вони покликані забезпечувати процес формування як законодавчої, так і виконавчої влади, брати на себе відповідальність за взаємодію між органами державної влади та громадянським суспільством.

Відповідно до ст. 36 Конституції України визначається і гарантується право громадян на свободу об’єднання в політичні партії для здійснення й захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних та інших інтересів.

Закон України "Про політичні партії в Україні" встановлює чітке юридичне визначення політичної партії, регламентує правила її створення та припинення діяльності. Він визначає основні принципи організаційної структури партій, форми їхньої участі в політичному житті, а також джерела їхнього фінансування.

Згідно з цим законом:

• Взаємовідносини між державою та політичними партіями ґрунтуються на принципах партнерства та законності. Це означає, що держава визнає важливу роль політичних партій у політичному процесі та співпрацює з ними на рівних засадах.

• Закон гарантує політичним партіям рівні можливості для участі у виборах та інших політичних процесах. Це сприяє вільній та чесній конкуренції між партіями та забезпечує представництво різних політичних сил у владних структурах.

• Закон зобов'язує політичні партії до прозорості та звітності. Це означає, що партії повинні оприлюднювати інформацію про свою діяльність, фінансування та членство.

Особливістю політичної системи нашої держави, яка може впливати на стан забезпечення державної безпеки в Україні, є значна кількість політичних партій і громадських організацій. В Україні станом на 2022 рік зареєстровано 370 політичних партій. Така кількість може свідчити про низку важливих моментів як позитивних так і негативних для суспільства:  різноманітність політичних поглядів, бажання політичної участі, слабкість партійної системи, вплив олігархів та ін. Важливо зазначити, що кількість політичних партій не завжди є визначальним фактором для успішності демократії. Більш важливим є те, щоб партії були дійсно представницькими, прозорими та підзвітними своїм виборцям.

Політичні партії в Україні відіграють важливу роль у політичному житті країни, але їм необхідно подолати ряд викликів, щоб стати більш ефективними та легітимними. Зростання політичної свідомості громадян, зміцнення партійних структур, зменшення впливу олігархів, підвищення рівня довіри до партій, вільні та неупереджені ЗМІ, деперсоналізація політики та врахування регіональних особливостей - це лише деякі з факторів, які можуть сприяти позитивним змінам у функціонуванні політичних партій в Україні.

Список використаних джерел:

1. Конституція України [Електронний ресурс]: Закон України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР // Верховна Рада України. - URL: http://zakon2.rada.gov.uaЛaws/show/254к/96-вр.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота