ОЛІМІЙСЬКИЙ І ПРОФЕСІЙНИЙ СПОРТ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ КОМАНДНОЇ ГРИ В ГАНДБОЛІ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ОЛІМІЙСЬКИЙ І ПРОФЕСІЙНИЙ СПОРТ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ КОМАНДНОЇ ГРИ В ГАНДБОЛІ

22.10.2024 10:12

[16. Фізичне виховання та спорт]

Автор: Кувалдіна Ольга Вікторівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв, Україна; Каращук Анастасія Сергіївна, студентка, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв, Україна


Вступ. Змагальну діяльність можна розглядати, як керовану свідомістю психічну і фізичну активність, спрямовану за допомогою змагальних дій на досягнення перемоги над суперником в умовах специфічного протиборства і при дотриманні встановлених правил на змаганнях. Змагальна діяльність - це і спільна діяльність спортсменів, тренерів та фахівців з найбільш повної реалізації тренувальних ефектів та інших факторів в умовах офіційних змагань. За словами заслужених тренерів, тренерів національних збірних відрізки гри – це ігрові ситуації, обумовлені сукупністю факторів і зусиль. Значення окремих факторів різне і змінюється відповідно до типу ігрової ситуації. Кожен спортсмен вирішує ігрову ситуацію індивідуально за допомогою техніко-тактичних дій. Їхня ефективність обумовлена рівнем розвитку рухових здібностей, моральними і вольовими якостями гравців. Знання особливостей змагальної діяльності гандболістів різного ігрового амплуа дозволить як тренерам так і самим спортсменам більш відповідально підійти до підготовки до наступних змагань та досягти максимально високих результатів на змаганнях найвищого рівня [3]. 

Мета: визначити чинники, що впливають на результат командної гри в гандболі.

Методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел, експертна оцінка та методи математичної статистики.

Результати дослідження та їх обговорення. Значна кількість чинників впливають на підсумковий спортивний результат,  а саме: якість виконання техніко-тактичних дій  індивідуальних,  групових, командних, практичні поради тренера під час гри, рівень психологічної підготовки команди, швидкість темпу гри,  робота суддів особливо у найважчих іграх, підтримка вболівальників, місце проведення матчів, та багато інших. 

Для проведення експертної оцінки чинників, що впливають на результат командної гри в гандболі, нами була розроблена анкета. Експертам було запропоновано оцінити за 10-бальною шкалою вагомість цих чинників, також в них була можливість додати інші важливі на їх думку компоненти. До дослідження були залученні висококваліфіковані тренери, та гравці команди ГК “Реал”, які беруть участь у Супер лізі чемпіонату України, і є призерами цього чемпіонату [1], а також гравці, які грають в європейських клубах. 




В  дослідженні брали участь сім експертів, з них: 

висококваліфікованих тренери - 2 особи ( 28%), 

гравчині команди ГК “Реал” — три особи (44%), 

гравчині європейських клубів — дві особи  (28%). 

Після того, як експерти оцінили за 10-бальною шкалою кожен чинник ( 1 - найменш вагомий, 10 — найбільш вагомий), ми за допомогою методів математичної статистики знайшли середнє значення та середнє квадратичне відхилення для кожного досліджуваного параметру. Нами були проранжовані ці чинники, від найбільш вагомого до найменш вагомого. Результати експертної оцінки представлені в таблиці 1.

Таблиця 1

Експертна оцінка показників змагальної діяльності гандболістів




Узгодженість думок експертів була перевірена за допомогою коефіцієнта конкордації Кендала W=0,66 , що свідчить про значну однорідність та узгодження думок експертів.

Статистична достовірність коефіцієнта конкордації перевірялась за допомогою χ2 -критерію. Розрахунковий  χ2роз=41,4 , критичний  χ2кр=16,92 (а=0,05).

Так як  χ2роз ≥ χ2кр, це свідчить, що значення коефіцієнта конкордації Кендала статистично достовірне.

Висновки.

1. Нами була розроблена анкета для проведення експертної оцінки чинників, що впливають на результат командної гри в гандболі. та проведена експертиза.    

2. Найбільш вагомим чинником за результатами експертизи виявилась якість виконання індивідуальних техніко-тактичних дій гравця команди, на другому місці є рівень психологічної підготовки команди( налаштування на гру,  взаємодія між тренером та гравцями), однаково високо експерти оцінили  якість виконання командних техніко-тактичних дій та якість виконання групових технічно-тактичних дій, наступний чинник — практичні поради тренера, а найменш вагомими чинниками є швидкість темпу гри, робота судів, місце проведення гри( домашні та виїзні тури), поведінка вболівальників.

3.Розуміння та врахування впливу цих чинників змагальної діяльності гандболістів на підсумковий результат гри дозволить тренерам і спортсменам підійти більш відповідально до підготовки до змагань для досягнення найвищих результатів.

Список використаної літератури:

1. Федерація гандболу України [інтернет]. Доступно: https://handball.net.ua

2. Стрикаленко Є.А.1 , Шалар О.Г.1 , Гузар В.М.2. Ефективність техніко-тактичних дій гандболісток вищої ліги команди ХДУ-Дніпрянка в змагальній діяльності. 2021. С.69-73

3. Наумчук В. І., Русанюк В. М. УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТАКТИЧНИХ ДІЙ В ГАНДБОЛІ. 2018 4с.

4. Тищенко В. Контроль тренувальної та змагальної діяльності команд високої класифікації з гандболу: монографія. Запоріжжя: 2017. 404с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота