ТРАНСФОРМАЦІЯ СВІДОМОСТІ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ДІЙ ІНСТИТУЦІЙ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ТРАНСФОРМАЦІЯ СВІДОМОСТІ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ДІЙ ІНСТИТУЦІЙ

13.11.2024 19:52

[10. Політичні науки]

Автор: Опанасенко Олег Анатолійович, аспірант, Ніжинській державний університет імені Миколи Гоголя



Наше суспільство спостерігає за діями чи бездіяльністю влади. Здійснюється даний процес за допомогою засобів масової інформації чи авторитетних особистостей. При чому, під авторитетністю, мається на увазі не для більшості, а для того хто отримує інформацію. Таким чином здійснюється формування певного погляду на ситуацію чи подію.

Зупинитись хочу на таких моментах як перевищення окремими співробітниками правоохоронних органів службових повноважень, використання посад посадовими особами для реалізації власних бізнес-проектів і подібні негативні явища, а головне тому, що ми часто не бачимо чи спрацьовує принцип невідворотності покарання та мовчання з цього приводу ЗМІ чи лідерів громадської думки.

Коли піднімається тема корупційного скандалу то в засобах масової інформації ми можемо бачити репортажі, чути думки з цього приводу різних людей, а от про те, що сталося з підозрюваними, чи доведена справа до кінця, чи… І от тут, якщо замислитись, з’являються питання до ефективності, прозорості, справедливості та законності діяльності правоохоронних органів і звісно ж судів. А поряд з цим, питання до засобів масової інформації та тих  лідерів громадської думки, які переконували чи формували думку тих хто слухає, що ситуація реальна і треба держати її на контролі. Чому вони не здійснюють моніторинг і не поширюють інформацію про те як йде слідство та про ті висновки до яких воно доходить.

Звичайно, можна сказати, що в нашій державі дана інформація відкрита і кожен хто бажає може відслідковувати її самостійно.

Про те, на мою думку, здійснюється певна маніпуляція свідомістю населення, яка здійснюється за участю всіх вищеназваних інституцій.

Правоохоронні органи, якщо вони виявили хабарника і зробили все фахово, правильно, в демократичний спосіб то чому б їм, за допомогою тих самих каналів та методів через які було розповсюджено інформацію про виявлення корупційних дій не розповісти, що в результаті ними все зроблено як потрібно, встановлені всі факти і справа передана до суду. Чим показати суспільству, що вони свою справу знають і роблять її гарно, а також і те, що з представниками правоохоронних органів не можна домовитись про замовчування злочину чи відзив претензій до підозрюваного.

Так само як і засоби масової інформації, якщо доведуть свою справу до кінця і доведуть інформацію до населення то покажуть в першу чергу людям кінцевий результат. Бо коли засіб масової інформації бере на себе роль того, хто розповідає людям правду то люди повіривши цьому вже самі не шукають інформацію, а чекають почути її там де вони вирішили довіритись. І якщо в подальшому не буде висвітлено інформацію про те, який результат від того всього, то людям воно просто забудеться, а місце займе нова інформація.

Я вважаю, що це все маніпуляція. Правоохоронні органи роблять все так, як вважають за потрібне і не виносять на широкий загал інформацію. Як результат, ми можемо бачити, що люди яких вчора називали великими корупціонерами, сьогодні ходять по вулицях і вже до них немає ніяких претензій, принаймні з боку правоохоронних структур. Засоби масової інформації також не піднімають дану тему.

Можливо, якщо б подібні ситуації відбувались періодично. Тобто про більшість ситуацій розповідають от  і до, а от про деякі замовчують то можна було б припустити що це тут щось не так. А от коли тільки про деякі ситуації інформація доводиться регулярно, а про інші просто замовчується то це вже більше схоже на систему.

В результаті, суспільство часто отримує інформацію, про те як гарно працюють правоохоронні органи з одного боку, а з іншого як гарно працюють ЗМІ і не замовчуючи інформацію. 

От тільки, якщо не доводити інформацію про те, чим все закінчилось – це більше схоже на ілюзію. Ілюзію того, що в держава активно бореться з корупцією, а засоби масової інформації не дають збавити темп.

Розвиток та укорінення демократичних методів управління як і прийняття громадянами цих методів це тривалий процес. Суспільству варто не тільки погодитись на демократичний розвиток країни та впровадження механізмів, а й вимагати від державних органів неуклінного дотримання цих норм та методів.

Повна прозорість діяльності державних органів влади може стати гарним механізмом суспільного контролю за їх діяльністю та створить умови при яких буде неможливо зловживати цим.

Для гармонічного розвитку суспільства, розвитку демократії ми повинні формувати суспільний запит та вимагати від органів влади встановлення чітких і прозорих правил гри для всіх названих вище інститутів з метою недопущення зловживань та інших дій, які зароджують, закріплюють негативні тенденції в суспільстві.

_________________________________________

Науковий керівник: Кондратенко Олег Юрійович, доктор політичних наук, Ніжинській державний університет імені Миколи Гоголя



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота