ТУРИЗМ НА ТЕРЕНАХ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ТУРИЗМ НА ТЕРЕНАХ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

20.11.2024 03:44

[14. Географічні науки]

Автор: Шуль Назарій Ігорович, аспірант, Тернопільський національний педагогічний університет


Туристична галузь має велике значення для розвитку економічної та соціальної сфери нашого регіону. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником створення додаткових робочих місць та підвищення авторитету громади в регіоні.

Тернопільська область має хороші передумови для розвитку туристичної галузі, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій. Вказаний період володіє унікальними можливостями для інтенсивного розвитку іноземного та внутрішнього туризму: особливості географічного розташування, мальовничість ландшафту, унікальне біологічне різноманіття, значний туристично-рекреаційний потенціал. Незважаючи на це, туристична галузь в Тернопільській області не розвинена належним чином і не завжди є конкурентоспроможною на національному та міжнародному ринках.

Важливим чинником розвитку туристичної галузі Тернопільщини є природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал. Слід відмітити, що Тернопільська область посідає панівну сходинку в межах України за кількістю оборонних споруд та старовинних замків. Збаразька фортифікаційна споруда є своєрідним флагманом серед цих твердинь. Також п’ята частина всіх пам’яток природи, зокрема, печери та водосховища, що  є в Україні, знаходяться на території нашої області. Тут налічується понад сто печер. Серед них, слід відмітити найбільша за розмірами печера у Європі «Оптимістична», єдине у світі печерне поселення трипільської культури. Природно-заповідний фонд у своєму складі нараховує 639 одиниць територій та об’єктів.

Туристичний потік у нашому регіоні впродовж останніх років постійно зростав. Загальна кількість туристів, що відвідали регіон  становила6,4 млн. осіб( 2023 рік).

Одним із ключових складових туризму є сільський зелений туризм, який розглядається як невід’ємна частина місцевого економічного розвитку територіальних громад. [3].  На теренах Тернопільщини існують передумови розвитку сільського зеленого туризму, що дасть поштовх для відродження та розвитку традиційної місцевої культури Галичини, Волині та Поділля. Вказаний вид туризму має незаперечний соціально-економічний зміст, який проявляється в  такому: сприяння економічного розвитку регіону через збільшення місцевих доходів; створення нових робочих місць; розвиток галузей, що орієнтовані на виробництво туристичного продукту, зміцнення трудового потенціалу.

Сучасний діловий туризм є найперспективнішим видом туризму, завдяки своїй прогнозованості, орієнтації на споживача з високим рівнем доходів. [2].

Стосовно проблем розвитку ділового туризму в Тернопільській області зроблено наступні висновки: низький рівень використання інформаційних технологій у галузі бізнес-туризму; відсутність підрозділів організації бізнес-доходів у готельних комплексах.

Тернопільщина володіє значним потенціалом в контексті розвитку екологічного туризму. Проте існує певний перелік проблем, що ускладнюють розвиток екологічного туризму на територіях регіону, а саме:[1]: недосконалість моніторингу природоохоронних територій, відсутність природоохоронного статусу в природних комплексів та об’єктів, які потребують охорони та збереження,  недостатня кількість професійних кадрів, що спеціалізуються на екологічних турах.

Отже, основними компонентами екотуризму на нашу думку є:пізнання природи, збереження екосистеми та побажання інтересів місцевих жителів, тобто дотримання місцевих законів та звичаїв.

Отже, для розвитку екотуризму в Тернопільській області необхідно сприяти не тільки соціальному, а й економічному розвитку місцевого населення та підвищення рівня освіти в екологічній сфері. Для цього потрібно , створити довідково-інформаційну систему природних та історико-культурних пам’яток, маршрутів та турів, розвивати екологічні маршрути.

Отже, Тернопільська область визнана туристичною перлиною України. Важливими чинниками розвитку туристичної  галузі Тернопільщини є природно-рекреаційний та історико-культурний потенціали.

Тернопільська область повинна стати регіоном із сучасною туристичною та транспортною інфраструктурою, транзитною базою для туристів, які здійснюють подорожі в Карпати та Європу.

Література

1.Герасимів З.М., Замора О.І. Проблеми і перспективи розвитку туристичної галузі в Тернопільській області. / Ефективна економіка, - 2019. _ №10.

2.Лотиш О.Я., Заклекта О.І. Діловий туризм Тернопільщини: сучасний стан, проблемита перспективи розвитку. Східна Європа: економіка бізнесу та управління, - 2019, №6(23). -С.472-479.

3.Ніколюк О.В., Дьяченко Ю.В., Савченко Т.В. Особливості розвитку івент-менеджменту в Україні. Інвестиції: практика та досвід, 2021. №6. _С.98-103.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота