ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

16.12.2024 00:08

[15. Психологічні науки]

Автор: Ригус Софія Андріївна, студентка групи ПСм-21, Львівський державний університет внутрішніх справ, м. Львів, Україна


Проблема адаптації студентів до навчання у вищих навчальних закладах привертає увагу не лише психологів, але й філософів, соціологів, біологів, фізіологів та педагогів. Цей міждисциплінарний підхід до вивчення проблеми свідчить про її комплексність та багатогранність. Однак, незважаючи на широкий інтерес до цієї теми, її актуальність та необхідність дослідження не знижуються. 

Питання адаптації студентів до навчання у вищих навчальних закладах є об'єктом дослідження багатьох українських науковців. Зокрема, проблемою адаптації студентів займалися Т. Алексєєва, О. Венгер, В. Гамов, О. Гречишкіна, Г. Левківська, Є. Резнікова, О. Солодухова, Ф. Хайруллін, А. Фурман та інші. Адаптацією студентів-першокурсників до навчання у ЗВО присвятили свої дослідження Н. Дятленко, Л. Гармаш, Н. Коцур, Н. В. Любченко, О. В. Прудська, та інші. Педагогічні аспекти адаптації студентів висвітлюються у працях В.Штифурак, В. Сорочинської та інших [1, с.205].

Адаптація до навчання в умовах воєнного стану – складний і багатогранний процес для студентів. Розуміння етапів адаптації дозволяє педагогам і політикам розробляти цілеспрямовані заходи, спрямовані на психологічні, соціальні та освітні потреби здобувачів вищої освіти. Створюючи сприятливе навчальне середовище, надаючи ресурси для подолання стресу та пропонуючи гнучкі варіанти навчання, університети можуть відігравати важливу роль у сприянні успішній адаптації.

Роль сім’ї є ключовою в підтримці адаптації студентів до навчання в умовах воєнного стану, оскільки сім’ї надають вирішальну емоційну, соціальну та практичну підтримку під час невизначеності та лиха. У цьому науковому тексті досліджується різнобічний вплив сімей на процес адаптації студентів в умовах воєнного стану та сприяння їм [2,108].

Культурні аспекти також відіграють значну роль. Культурна ідентичність, цінності та переконання формують сприйняття здобувачами вищої освіти влади, суспільних норм і колективної реакції на воєнний стан.

Підсумовуючи вище сказане, на адаптацію студентів до навчання в умовах воєнного стану впливає складна взаємодія психологічних, соціальних і культурних факторів. Розуміння цих впливів має важливе значення для розробки ефективних втручань, політики та систем підтримки, які сприяють академічній успішності, психологічному благополуччю та стійкості студентів у складних політичних умовах. Звертаючись до цих багатогранних факторів, педагоги, політики та фахівці з психічного здоров’я можуть сприяти створенню сприятливого освітнього середовища та надавати здобувачам вищої освіти можливість долати труднощі зі стійкістю та рішучістю.

Список літератури:

1. Березяк  К.М.,  Накорчевська  О.П.,  Васильєва  О.А.  Психологічні  особливості адаптації  студентів  до  навчання  в  умовах  війни.  Перспективи  та  інновації.  Серія «Педагогіка», «Психологія», «Медицина». 2022. No10(15). С. 401-411.5.

2. Vasheka, T. V., Lych, O. M., Palamar, B. I., Palamar, S. P., Zhelanova, V. V., Safir, T. Y., & Kurdil, N. V. Psychological Factors of Students’ Vitality during the War in Ukraine. Wiadomosci Lekarskie, 76 (5 pt 2), 2023. Р.1279-1284.

_______________________________________

Науковий керівник: Вавринів Олена Степанівна, кандидат психологічних наук,  доцент, професор кафедри загальної та соціальної психології, Львівський державний університет внутрішніх справ, м. Львів, Україна    



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота