ІНФОРМАЦІЙНІ ПОТРЕБИ КОРИСТУВАЧІВ ІНТЕГРОВАНОЇ ЗВІТНОСТІ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТА ПРАКТИЧНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ АГРОПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ІНФОРМАЦІЙНІ ПОТРЕБИ КОРИСТУВАЧІВ ІНТЕГРОВАНОЇ ЗВІТНОСТІ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТА ПРАКТИЧНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ АГРОПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

16.01.2025 18:32

[1. Економічні науки]

Автор: Баранова Юлія Геннадіївна, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування», Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки»



У сучасному бізнес-середовищі роль ефективного управління інформаційними потоками набуває виняткової важливості, особливо для агропідприємств, які стикаються з численними викликами, такими як економічна нестабільність, зміни кліматичних умов та необхідність забезпечення сталого розвитку. Інтегрована звітність виступає одним із ключових інструментів, що дозволяє об'єднати фінансові та нефінансові аспекти діяльності, відображаючи економічні, соціальні та екологічні компоненти, які сприяють збалансованому прийняттю управлінських рішень. Водночас для ефективного використання інтегрованої звітності необхідно враховувати різноманітні інформаційні потреби користувачів.

Як зазначають Д.М. Трачова та Л.А. Сахно, перехід від традиційної української системи обліку до міжнародних стандартів обліку сприятиме значним позитивним змінам у задоволенні інформаційних потреб усіх користувачів звітності [1]. 

У свою чергу, К. Безверхий підкреслює, що основним завданням інтегрованої звітності є розкриття необхідної інформації для задоволення потреб усіх зацікавлених сторін [2].

Ключовою особливістю формування інтегрованої звітності для агропідприємств є врахування специфічних інформаційних потоків та різнопланових потреб зацікавлених сторін. Це вимагає систематизації користувачів звітності за їхніми інформаційними очікуваннями (таблиця).

Класифікація користувачів інтегрованої звітності агропідприємств та аналіз їх інформаційних потреб




Встановлено, що користувачі інтегрованої звітності демонструють різноплановість інформаційних потреб. Так, акціонери, інвестори, інвестиційні фонди та кредитори мають запити щодо фінансових показників підприємства, таких як прибутковість, фінансова стійкість, ліквідність, інвестиційна активність тощо. Держава та місцеві органи влади орієнтують свої запити на дотримання підприємством вимог законодавства, виконання податкових зобов’язань та рівень соціальної відповідальності. Працівники зацікавлені в отриманні інформації щодо рівня оплати праці, умов праці, соціального захисту та професійного розвитку, тоді як суспільство та ЗМІ теж проявляють інтерес до екологічних, соціальних та управлінських ініціатив. Наукові та дослідні установи потребують інформації щодо екологічних та соціальних показників, внесок у розвиток соціальної інфраструктури, а контрагенти та аудитори – інформації про фінансові зобов'язання, ризики та умови співпраці.

Таким чином, різноманітні інформаційні потреби користувачів інтегрованої звітності вимагають переосмислення підходу до складання звітності. Для того щоб сформувати цілісне уявлення про процес створення вартості, агропідприємствам варто перейти від ізольованого, фрагментарного підходу до мислення, притаманного традиційній звітності, до інтегрованого мислення. Такий підхід передбачає врахування коротко-, середньо- та довгострокової перспективи, що є вкрай важливим, враховуючи специфіку діяльності аграрних підприємств а також складність і різноманітність їхніх інформаційних потоків, що і слугує основою наших подальших наукових досліджень. 

Література: 

1. Трачова Д.М., Сахно Л.А. Перехід на міжнародні стандарти обліку та звітності: проблеми на перспективи. Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету. 2012. № 2 (18). С.270–276.

2. Безверхий К.В. Користувачі інтегрованої звітності підприємства та їх інформаційні запити. Фінанси, облік і аудит: зб. наук. пр. Київ: КНЕУ, 2017. Вип. 1. С. 188–200.

3. Єфименко Т.І., Ловінська Л.Г., Олійник Я.В., Кучерява М.В. Звітність підприємств про сталий розвиток в умовах пандемії COVID-19: монографія. Київ: ДННУ «Акад. фін. Управління». 2021. 242 с. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2025

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота