ЗМІСТ ГОЛОВНИХ СЛОВОСПОЛУЧЕНЬ З БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

ЗМІСТ ГОЛОВНИХ СЛОВОСПОЛУЧЕНЬ З БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ

25.04.2017 22:15

[Section 4. Accounting, analysis and audit]

Author: Пантелеєв Володимир Павлович, доктор економічних наук, професор кафедри бухгалтерського обліку, Національна академія статистики, обліку і аудиту, м. Київ


З метою встановлення перспектив впровадження та розвитку сучасного бухгалтерського обліку та звітності  використаний бібліометричний метод. За його допомогою проаналізовано зміст розв’язання най актуальних проблем обліку та звітності за аналізом  статей авторів фахового  науково-виробничого журналу України «Бухгалтерський облік і аудит» за роки видання журналу, тобто за  1994-2015 роки [1]. Журнал є лідером вітчизняного інформаційного простору в галузі розкриття актуальних наукових та практичних проблем бухгалтерського обліку, аналізу, контролю та аудиту.  

За період 1994-2015 рр. в журналі «Бухгалтерський облік і аудит» переважали  публікації з тематики обліку та звітності – 56 % від загальної кількості (915 статей), найбільший відсоток статей із базової тематики, тобто бухгалтерського, фінансового, управлінського обліку тощо був у  2001-2005 рр.  63 %/ Авторами видання запропоновано та обґрунтовано більш ніж 40 словосполучень зі словом «облік» та понад 20 визначень щодо «звітності», табл. 

Таблиця 

Групування термінів з обліку та звітності у публікаціях журналу «Бухгалтерський облік і аудит» за  1994-2015 роки.




У табл. викладено синтез шляхом систематизованого групування основних понять з обліку та звітності суб’єктів господарювання за значенням їх для користувачів обліку та звітності. Групування проведене за «класичними» та перспективними   видами обліку та звітності. 

     Інтегровані на єдиної методологічній базі бухгалтерський,  управлінський, податковий та інші види обліку та звітності,  використання оцінки як у вартісних так й у інших вимірниках (трудових, натуральних та ін.) дозволяють реалізовувати сценарії  стратегічного розвитку підприємства, забезпечують ідентичність фінансових результатів діяльності, формують достовірну обліково-звітну інформація, стають значною конкурентною перевагою підприємства тощо. 

    В основі рішень слід покладатися не лише на досвід минулого, але головним чином на реальну модель розвитку  майбутнього, яка дозволяє встановити підходи до аналізу економічної дійсності. З точки зору економічної теорії дослідження в основному ґрунтуються на інституційному підході.  Значна кількість термінів набуває нового, більш сучасного змісту; межі використання відомих термінів в умовах стрімкого розвитку ринкових відносин та глобалізації значно розширюються; виникають нові ідеї, нові продукти, нові технології тощо. Майбутнє — за агресивною (наступальною) інформаційно-обліковою-аналітичною-контрольною фінансовою антикризовою системою підприємства, яке сповідує національні пріоритети.  




Література:

1. Пантелеєв В.П. Простір науково-практичного журналу «Бухгалтерський облік і аудит» як форум висловлення думок щодо актуальних питань обліку, аналізу, аудиту, оподаткування в Україні —Бухгалтерський облік і аудит — 2016. — № 3. — С. 35-46.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота