СТАЛИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ: РЕСУРСНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ТА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИЙ ПІДХОДИ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ: РЕСУРСНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ТА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИЙ ПІДХОДИ

26.04.2018 20:14

[Section 1. Economy, organization and administration of enterprises, branches and complexes]

Author: Латишева Олена Володимирівна, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри економіки підприємства ДВНЗ «Донбаська державна машинобудівна академія», м. Краматорськ


Головним програмним документом екологічно спрямованого сталого розвитку країни є Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020", яка визначає мету, вектори руху, дорожню карту, першочергові пріоритети розвитку [1].  

В контексті забезпечення несуперечливого співіснування природи, суспільства та підприємств (як суттєвих чинників впливу на довкілля), пропонується визначати суть сталого розвитку (надалі - СР) підприємств через поєднання ресурсно-функціонального та програмно-цільового підходів (рис. 1), які передбачають визначення рівня сталості на основі оцінки існуючих ресурсів на підприємстві за кожною функціональною складовою, а також прив’язку цілей спеціальних програм з ресурсами, що налаштовує на комплексне здійснення заходів формування програм СР. 

Сталий розвиток підприємств пропонується розглядати не тільки як збалансовану взаємодію тріади складових (соціальної, екологічної, економічної компонент), а переважно як процес трансформації внутрішньої (економічної) та екологічної складової (природно-ресурсні компоненти) в соціальну складову (задоволення суспільних потреб) за умов спроможності, готовності та здатності суб’єкта господарювання використовувати наявні ключові можливості – ресурсні (природні, трудові, економічні тощо), організаційні (систему менеджменту сталого розвитку), компетентнісні (маркетингові, інвестиційно-технологічні, управлінські тощо) з врахуванням специфіки існуючих рівнів сталості (дуже слабка, слабка та ін.), існуючих пріоритетів та особливостей впровадження екологічних механізмів управління для кожного з них, а також специфіки ієрархічних рівнів управління. 





Рис. 1. Сутність концепції сталого розвитку підприємств через поєднання ресурсно-функціонального та програмно-цільового підходів 

Джерело: авторська розробка

Отже, метою запропонованого трансформування економічної та екологічної складових (в соціальну складову сталого розвитку підприємств (рис. 1) є перетворення екологічних обмежень в економічні та соціальні переваги в умовах забезпечення збалансування тріади основних складових СР.

Література:

1. Про Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020": Указ Президента України від 12.01.2015 р. № 5. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5/2015 (назва з екрану)




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2025

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота