КЛЮЧОВІ НАПРЯМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

КЛЮЧОВІ НАПРЯМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ

23.03.2022 20:05

[Section 4. Accounting, analysis and audit]

Author: Лисенко Алла Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький; Акімов Сергій Сергійович, здобувач наукового ступеня «Доктор філософії» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький


У процесі проведення аудиту на підприємстві враховується, зокрема, специфіка та масштаби діяльності, широко застосовуються аналітичні процедури. При цьому вивчаються показники, відображені у фінансовій звітності, а також макроекономічні та галузеві індикатори, що слугують основою для формування порівняльних оцінок.

Слід зазначити, що єдиної методики проведення економічного аналізу в ході аудиту діяльності підприємства не існує. Тому кожен аудитор розробляє її самостійно, виходячи з наявної інформаційної бази, цільових установок, власного досвіду та професіоналізму. При цьому «будь-яка господарська ситуація потребує проведення аналітичної роботи, що передбачає необхідність застосування відповідних методичних підходів на різних етапах постановки та вирішення управлінських завдань й спрямована на підвищення достовірності результатів при одночасному зменшенні ризику втрат» [2, с. 140].

При проведенні аудиту на підприємстві ключовими напрямами застосування економічного аналізу є: контроль повноти та правильності формування інформації в обліку, а також показників, відображених у фінансовій, статистичній, податковій звітності; аналіз фінансового стану підприємства з метою оцінки бізнесу, його реструктуризації або фінансового оздоровлення суб’єкта господарювання з низькою платоспроможністю, урегулювання майнових відносин між власниками.

У процесі аналізу фінансового стану підприємства науковці рекомендують застосовувати наступні методи: читання зовнішньої звітності, галузевого порівняльного аналізу, порівняльного аналізу облікових і звітних даних та фактичних даних клієнта, коефіцієнтного аналізу [1, с. 230-231].

На основі інформації про вплив значимих факторів на використання ресурсного потенціалу, обсяги виробництва та збуту продукції, формування фінансових результатів виокремлюються важливі аспекти, на які слід звернути першочергову увагу при проведенні аудиту. Оцінка фінансового стану підприємства дасть можливість зробити висновки про його фінансову стійкість та виявити можливості покращення платоспроможності. 

Література:

1. Аудит: основи державного, незалежного професійного та внутрішнього аудиту / Підручник за ред. проф. Немченко В.В., Редько О.Ю. Київ: Центр учбової літератури, 2012. 540 с.

2. Лисенко А.М. Формалізація процесу прийняття рішень в аналізі та аудиті в умовах невизначеності та ризику. Облік і контроль в управлінні підприємницькою діяльністю: матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції, 25 жовтня 2019 р. Кропивницький: ПП «Ексклюзив-Систем», 2019. С. 140-142.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2025

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота