АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

09.05.2024 14:15

[1. Economic sciences]

Author: Захорольська Алла Сергіївна, ВСП «Фаховий коледж харчових технологій та підприємництва Дніпровського державного технічного університету»


Етап функціонування економіки характеризується зростанням інформаційного навантаження на управлінський персонал. Це визначає актуальність проблеми комплексної автоматизації управлінської діяльності та бухгалтерського обліку на основі сучасних інформаційних технологій.  Нині проблеми автоматизації обліку основних засобів, їх зносу та амортизації вирішуються не зовсім задовільно. Безперечно, для невеликих підприємств із невеликою кількістю основних засобів ця проблема не є настільки актуальною. На таких підприємствах облік наявних фондів і щомісячний розрахунок амортизації ведеться на базі загальної бухгалтерської програми, з використанням аналітики за балансовими рахунками. 

За умов комп’ютерної технології передбачається вирішення таких завдань з обліку основних засобів [1]: - формування і ведення картотеки основних засобів;  - оприбуткування основних засобів;  - введення в експлуатацію основних засобів;  - нарахування зносу (амортизації) основних засобів; - вибуття основних засобів через реалізацію, ліквідацію і списання;  - формування регістрів аналітичного і синтетичного обліку основних засобів.

Зокрема, автоматизація обліку основних засобів дає змогу зменшити кількість і рутинність таких видів робіт, як підрахунок ефективності використання цих засобів, дотримання строків поновлення і ремонтів засобів виробництва. У комп’ютерній системі для формування і відображення операцій руху основних засобів передбачено відповідні шаблони електронних документів, а обліково-обчислювальні роботи виконуються автоматично на обчислювальних машинах з використанням програмного забезпечення.  

Щоб полегшити ведення бухгалтерського обліку, в тому числі й обліку основних засобів, можливо за допомогою застосування комп’ютерних програм («1C:Підприємство», «Галактика» та інших) [2]. Автоматизоване рішення завдань з обліку необоротних активів на АРМБ базується на створенні й веденні інформаційної бази про наявність основних засобів, яка сформована на підставі інвентарної картотеки.  Призначення АРМБ з обліку необоротних активів полягає у виконанні таких системних обліково-контрольних операцій:  - автоматизації документування первинної інформації; оперативного управління, контролю за наявністю і рухом основних засобів, нематеріальних активів, інших необоротних матеріальних активів та інших необоротних активів;  - нарахування амортизації та видачі необхідної інформації на принтер або на екран дисплея на запит користувача. 

На підставі первинних даних і нормативно-довідкової інформації, введених в інформаційну систему, здійснюється відображення інформації про наявність і рух по підрозділах, матеріально-відповідальних особах, по напрямках, видах діяльності і підприємству в цілому.

З цією метою формується

- Оборотна відомість по рахунках основних засобів, НМА, ІНМА,

- Оборотна відомість руху основних засобів, НМА, ІНМА, 

- Залишки основних засобів, НМА, ІНМА, 

- Відомість амортизаційних нарахувань, 

- Картка основних засобів, НМА, ІНМА, 

- Обчислення амортизаційних нарахувань, 

- Вибуттяосновних засобів, НМА, ІНМА, 

- Інвентаризаційна відомість основних засобів, НМА, ІНМА. 

Для проведення аудиту ці відомості можна одержати в запитному режимі за вищезазначеними угрупуваннями.  152 Для здійснення нарахування і розподілу амортизаційних відрахувань по рахунках бухгалтерського обліку формують: -Відомість амортизаційних нарахувань та Обчислення амортизаційнихнарахувань. На підставі - Відомості амортизаційних нарахувань‖ бухгалтер здійснює за необхідний період аналіз і контроль правильності формування сум нарахованої амортизації. За допомогою відомості - Обчислення амортизаційних відрахувань‖ бухгалтер здійснює контроль за сумами нарахованого зносу та перерахуванню податку до бюджету [3].

Таким чином, ефективність роботи бухгалтера на підприємстві суттєво підвищується завдяки засобам інформатизації та автоматизації документообігу, які дозволяють оперативно накопичувати відповідні бази даних про наслідки господарської діяльності та використовувати їх для формування, редагування і друку вихідних документів: квартальних, піврічних і річних звітів, а також надавати інформаційні послуги відповідним організаціям, ланкам управління щодо ефективності роботи. 

На сьогодні найбільш використовуваною програмою для автоматизації обліку основних засобів на підприємстві залишається «1С: Підприємство». Застосовуючи останні версії цієї програми підприємство отримує всі необхідні інструменти та механізми, що дозволяють швидко, легко та ефективно здійснювати облік основних засобів. У сучасних умовах розвитку інформаційних технологій підприємствам варто постійно вдосконалювати автоматизацію облікових процедур, адже від цього залежить не лише внутрішній аспект розвитку підприємства (підвищення оперативності ведення бухгалтерського обліку), але й зовнішній – конкурентоспроможність, лідерство на ринку та вихід на міжнародний ринок. 

Література

1. Герасименко С. С., Єпіфанов А. О. Бухгалтерський облік: актуальні проблеми та рішення. Суми: ДВНЗ «УАБС НБУ», 2010. 162с. 

2. Матюха М. М. Проблеми автоматизації обліку основних засобів. Вчені записки університету «КРОК». Серія: Економіка. 2011. № 13. С. 23–30. 

3. Шипунова О. В. Основні аспекти організації обліку необоротних активів у середовищі комп’ютерних інформаційних систем. Збірник наукових праць. 2010. № 28. С. 187–195.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота